Opolskie bardzo mocne w brazylijskim jiu-jitsu

Celem walki brazylijskiego jiu-jitsu jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem poprzez zadawanie mu kontrolowanego bólu poprzez dźwignie lub duszenia, pod groźbą utraty przytomności. Walka odbywa się głównie w parterze. W opolskim są specjalistki i specjaliści w tej dyscyplinie. I to jacy!

Otóż na XIII Mistrzostwach Polski No Gi 2023, które odbyły się w Poznaniu, do naszego województwa przybyły dwa złote medale. Tytuł mistrzyni Polski wywalczyła zawodniczka opolskiego klubu Forca Brava, Małgorzata Okoń, która startowała w kategorii białych pasów, do 56.5 kilograma.

Także w białych pasach, na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant Next Level Opole, Jacek Krzyżyk, który rywalizował wśród seniorów, w kategorii do 97.5 kilograma. Z brązowym pasem „adultów”, Adam Fidkowski uplasował się na miejscu trzecim Można powiedzieć, że te krążki, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Ze stolicy Wielkopolski targać trzeba było cały wór zdobyczy. Taki Rio Grappling Club/Fu Gestu Otmuchów złota nie wywalczył, ale za sprawą Jarosława Siudaka pozyskał brąz wśród “mastersów” oraz drugi i trzeci plac w kategorii „adult”, odpowiednio dla Mateusza Wojtasa i Jarosława Frankowskiego.

Swój dobry moment mieli na imprezie Saints Prudnik. W rywalizacji seniorskiej brązowy medal uniósł Krzysztof Babisz. Do osiągnięć dopisać należy kolejne brązowe trofea dla Forca Brava – Agaty Pilawk oraz Moniki Woźniak oraz wicemistrzostwo kraju dla Artura Pałki, drugi stopień dla Wojciecha Goleńskiego i trzeci dla Adama Florka (czarne pasy).