Dreman powalczył z Rekordem, ale znów lepsi goście

Po przegranej w ostatnia środę w Pucharze Polski 1:6, Dreman Futsal Opole Komprachcice znów uznać musiał wyższość Rekordu Bielsko-Biała, tym razem 2:5. Mecz 22. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy, podobnie jak poprzednie starcie, długo się otwierał.

Goście pierwszego gola zdobyli dopiero w 10 minucie, kiedy jednoznacznie nie można było wskazać lepszego. Trójkową akcję Stefan Rakić – Jani Korpela – Sergiej Korsunow, zakończył z bliska ten ostatni. Drużyna Jarosława Patałucha nie załamała się takim obrotem sprawy. Okazje na wyrównanie mieli Arkadiusz Szypczyński i Kamil Kucharski, lecz piłka nie znalazła drogi do siatki.

Końcówka pierwszej odsłony należała już do przyjezdnych. Dawid Lach skapitulował w 19 minucie po strzale Mikołaja Zastawnika, z kolei Rakić w ostatnich sekundach pozdrowił słupek. Bielszczanie konstrukcję opolskiej bramki sprawdzili zaraz po zmianie stron, po uderzeniu Korpeli. Chwilę po tym dobrze interweniował Lach, który odbił przymiarkę Sebastiana Leszczaka.

Kolejny gol dla Rekordu wisiał w powietrzu, ale to “Tygrysy” złapały kontakt. W 31 minucie Kucharski wypatrzył Szypczyńskiego, a ten wsadził obok Bartłomieja Nawrata. Odpowiedź załogi Chusa Lopeza przyszła już po niecałych 120 sekundach. Leszczak uruchomił Tarasa Korolyszynowa, a ten odzyskał dwie bramki przewagi.

Opolanie zaryzykowali i wycofał bramkarza a przyczajony rywal tylko czyhał na okazję. Po jednym z wypadów Rakić podwyższył na 4:1 i na dwie minuty przed końcem było już niemal pewne, kto w niedzielę zatańczy w pomeczowym kółeczku. Na finiszu meczu rezultat skorygowali jeszcze Kucharski i Zastawnik. Dreman w tabeli obsunął się na miejsce siódme i jeszcze powalczy o udział w fazie play-off.

DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:5 (0:2)

Bramki: Arkadiusz Szypczyński 31, Kamil Kucharski 38 – Sergei Korsunow 9, Mikołaj Zastawnik 19, 39, Taras Korolyszyn 33, Stefan Rakić 38