Drugi krok Stali do obrony PlusLigi

PSG Stal Nysa powtórzyła wynik z pierwszej potyczki z MKS-em Będzin i znów wygrała 3:0, tyle że na terenie rywala. Nysanom do pozostania w PlusLidze potrzeba wygrać jeszcze raz, w obojętnie jakich rozmiarach.

W Będzinie bardzo zacięty był tylko pierwszy set i o mały włos nie zakończył się wygraną kandydata do elity. Gospodarze prowadzili już 24:22, ale do akcji wkroczył grający świetne zawody Kamil Kwasowski i jego as wyrównał wynik. Po walce na przewagi lepsi okazali się opolanie 28:26.

Druga odsłona przebiegała już całkowicie pod dyktando gości. W secie nr 2 ekipa Daniel Plińskiego na początku uciekła na 4-5 punktów przewagi i w końcówce dobiła rywala, zwyciężając do 14, czyniąc to w niewiele ponad 20 minut.

Będzinianie postawili się jeszcze w secie trzecim i do stanu po 18 toczyli naprawdę zacięty bój. Znów jednak zaprocentowało doświadczenie i zimna głowa przyjezdnych. Od stanu 20:18 Stal nie oddała już przewagi i rozwiała wszelkie wątpliwości kończąc zawody 25:20.

Ostatni miejmy nadzieję mecz obu drużyn już w najbliższy poniedziałek.