Dwie wygrane opolskich futsalistów

Nasi dwaj przedstawiciele Statscore Futsal Ekstraklasy dalej w grze! Niezwykle cenne zwycięstwa odnieśli w ostatni weekend piłkarze halowi Dremana Komprachcice oraz Fit-Morning Gredaru Brzeg. Oba kluby walczą o utrzymanie w elicie i zrobiły ku temu dwa milowe kroki.

Ci drudzy podejmowali u siebie AZS UŚ Katowice i o pierwszej połowie zawodów chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Gole w niej nie padły, ale po zmianie stron… Brzeżanie rozkręcali się z minuty na minutę i zaczęli konsekwentnie punktować rywala.

Dwie bramki Dawida Witka i po jednej Kamila Kucharskiego oraz Pawła Boczarskiego zapewniły wygraną 4:0 i zmniejszyły dystans z „czerwonej latarni” tabeli już tylko do dwóch punktów!

Ekipa z Komprachcic zadanie miała trudniejsze, bowiem po zdobycze pojechała na drugi koniec Polski. Wygrana z Red Devils Chojnice 5-3 i 34 zgromadzone oczka, umocniły Dremana w bezpiecznej strefie klasyfikacji. Opolanie zagrali świetny początek. Po 22 minutach zawodów odskoczyli na 3:0 i mimo pościgu miejscowych, ani razu nie oddali prowadzenia.