Dreman sensacyjnie odrobił ligowe zaległości

Dwie opolskie ekipy, Fit-Morning Gredar Brzeg i Dreman Komprachcice, walczą o utrzymanie się w Statscore Futsal Ekstraklasie. Do końca zmagań pozostało jeszcze pięć kolejek, ale w ostatni czwartek komprachciczanie zrobili w tym kierunku wielki krok.

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice był murowanym faworytem zaległych zawodów. Nie dość, że grał na własnym parkiecie, to jeszcze w pierwszym spotkaniu wygrał w Komprachcicach 7:2. Jakby tego było mało, do przerwy gospodarze „jechali z koksem” i prowadzili 3:0.

Metamorfoza reprezentantów Opolszczyzny po zmianie stron była wręcz zjawiskowa. Podopieczni Jarosława Patałucha przebudzili się w 23. minucie i poszli za ciosem. Stan meczu wyciągnęli na 2:3, a ostatnie dwa trafienia przesądzające o sensacyjnej wygranej, zadali w… ostatniej minucie spotkania!

Katem miejscowych okazał się Brazylijczyk Vini, dwa gole strzelił Ukrainiec, Siergiej Fill, a między nimi do siatki rywala piłkę wsadził i sygnał do odwrotu dał Janusz Fabijaniak. Brawo!