Opole szczęśliwe dla reprezentacji Polski w futsalu

Bohaterem międzypaństwowego meczu Polska – Czechy w futsalu, który 14 kwietnia odbył się w Stegu Arena Opole, został Sebastian Leszczak. Zawodnik Clearexu Chorzów zdobył połowę z wszystkich goli strzelonych przez biało-czerwonych.

Każde jego trafienie (komplet w drugiej połowie) przybliżało naszą narodową drużynę do finału Mistrzostw Europy w Holandii. Napastnik z numerem 10 na plecach odzyskał dla Polaków prowadzenie, skutecznie wykorzystał rzut karny i zamknął spotkanie uderzeniem głową.

Do przerwy na opolskim parkiecie był remis (3:3), który ustawiał gości w barażach o turniej finałowy i wiadomo było, że tylko wygrana zespołu trenera Błażeja Korczyńskiego da im upragniony awans. Kiedy jego gracze przegrywali 3:4 nic na to nie wskazywało, ale… no właśnie, od czego jest Leszczak.

Impreza UEFA Futsal Euro 2022 odbędzie się pomiędzy 19 stycznia a 6 lutego w Amsterdamie i Groningen. Polska „czarnym koniem” zmagań? Czemu nie! W dwumeczu z „Pepikami” to oni byli wszak faworytem, stali wyżej w rankingu, ale na holenderskie finały nie pojadą.