Fit-Morning Gredar Brzeg walczy o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. Pokonał wicelidera!

Fit-Morning Gredar Brzeg walczy o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. Pokonał wicelidera!

Zawodnicy z Brzegu w ostatniej kolejce sprawili sensację i pokonali wicelidera Constract Lubawę 4:2.  Ta wygrana zapewniła ekipie z Opolszczyzny wydostanie  ze strefy spadkowej w STATSCORE Futsal Ekstraklasie.

 

Zaczęło się “zgodnie z planem” bo od gola dla Constractu Janusza Okuniewskiego. Było to pierwsze trafienie tego gracza w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Potem niespodziewanie do głosu doszli gospodarze. Najpierw na 1:1 wyrównali po samobójczym trafieniu Pereiry, który źle ustawił nogę po uderzeniu Dawida Witka.  Następnie na 2:1 strzelił lider brzeskiej ekipy Paweł Boczarski, który po samodzielnej akcji i mocnym uderzeniu z ostrego kąta cieszył się niebywale. Na 3:1 podwyższył po rzucie wolnym Michał Grochowski. Była to typowa dobitka po wcześniejszym składnym uderzeniu Witka. Wynik ustalił Kamil Kucharski, który zabrał piłkę bezradnemu Pedrinho i posłał ją do pustej bramki Constractu.

 

Drużyna z Brzegu od początku rozgrywek miała problem aby opuścić strefę spadkową. Impulsem do lepszej gry miały być ligowe derby województwa lecz tamto spotkanie Gredar przegrał 2:3 mimo iż długo prowadził 2:0 i kontrolował przebieg rywalizacji.

 

Aktualnie zespół Romana Smirnova znajduje się tuż nad grupą zagrożoną spadkiem z krajowej elity futsalowej.