Ekstraklasa jeszcze nie teraz. Odra oddała Koronę

Już w 3 minucie mógł paść pierwszy gol barażowego starcia Korona Kielce – Odra Opole, ale padł dwie minuty później.

Mógł dla gości, ponieważ w znakomitej okazji pomylili się z bliska Dawid Czapliński oraz Tomasz Mikinić, zresztą, zobaczcie sami.

W następnej akcji z dystansu przymierzył Jacek Podgórski i po rykoszecie weszło do opolskiej siatki. Nie dasz – dostaniesz! Lepszego otwarcia ludzie Leszka Ojrzyńskiego nie mogli sobie chyba wyobrazić, mając jeszcze pewnie w pamięci łomot, jaki przy Oleskiej sprawili im ostatnio niebiesko-czerwoni. Jeśli dodamy do tego fakt, że Odrze złocisto-krwiści leżeli zawsze nad wyraz…

Nie w ten czwartek. Półfinał “repasaży” o awans do PKO Ekstraklasy miejscowym szedł jak z płatka. Po dwóch kwadransach Błażej Sapielak znów skapitulował. Tym razem piłkę ręką w polu karnym zatrzymał ręką Jakub Szrek i po analizie VAR z jedenastu metrów naszego golkipera pokonał Adam Frączczak.

Kiedy wspomniany już Podgórski w 39 minucie huknął na 3:0, zemsta “Koroniarzy” była dopełniona, a zawody doskonale dla nich ustawione. – Nie mamy żadnej presji, ale chcemy spełniać swoje marzenia – mówił przed meczem prezes OKS-u, Tomasz Lisiński. No cóż, tym razem pryskały one jak bańka mydlana, bo taka jest piłka, po prostu…

Przy takiej dyspozycji rywala trudno było oczekiwać od chłopaków Piotra Plewni szaleństw na miarę Majki Skowron. Odsłona numer dwa i jej scenariusz łatwy był do przewidzenia. Finał baraży Fortuna 1. ligi z każdą minutą pracował na korzyść prowadzących.

Musimy odnotować jednak dobrą próbę z pola pechowca Szreka, świetną główkę Konrada Kostrzyckiego i udaną interwencję Piotra Żemły, który z linii bramkowej wyciągnął futbolówkę bitą przez Jewgienija Szykawkę.

Następne podejście “Oderki” do powrotu do elity już w następnym sezonie. To, co dzieje się w klubie na dłuższą metę wydaje się mieć sens, więc czemu by nie? 41 lat już minęło, więc może przy okazji następnej rocznicy?