Futsalowe święto w Głogówku. Rolnik i Unia poza fazą pucharową młodzieżowych mistrzostw Polski

Futsalowe święto w Głogówku. Rolnik i Unia poza fazą pucharową młodzieżowych mistrzostw Polski

W Głogówku trwają Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet U-19. W hali przy Kościuszki do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów z całego kraju.

 

Imprezę zaplanowano na trzy dni, tj. 1-3 grudnia. Głównym organizatorem zmagań jest LUKS Rolnik Głogówek, co jest pewnego rodzaju wyróżnieniem. Opolszczyznę reprezentował klub gospodarzy oraz KS Komax Unia Opole.

 

Dla każdego z uczestników pierwszego dnia zaplanowano po jednym meczu, drugiego po dwa, a całą fazę pucharową i finał zabukowano na dzień trzeci. Wcześniej drużyny podzielono na cztery eliminacyjne grupy.

 

Grupa A: BTS Rekord Bielsko-Biała, AZS UAM Poznań, AZS UJ Kraków, Diamenty Warszawa.

 

Grupa B: LUKS Rolnik Głogówek, Staszkówka Jelna, Ślęza Wrocław, Tęcza Sportis SiSU Bydgoszcz.

 

Grupa C: AZS UW Warszawa, FSA Kraków, KS Komax Unia Opole, Spec Stal Łańcut

 

Grupa D: Pogoń Dekpol Tczew, Ząbkovia Ząbki, Beniaminek Profbud Krosno, Stomil Olsztyn.

 

– Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Znaczna część naszego zespołu od dwóch lat na co dzień występuje w ekstralidze futsalu. Wierzę, że doświadczenie zdobyte na ekstraligowych parkietach przeniesie się na ten turniej – mówił dla Radia Opole Krzysztof Pałka, prezes Rolnika.

 

Obie opolskie ekipy pierwszy meczowy dzień rozpoczęły od porażek, chociaż stoczyły bardzo wyrównane i “stykowe” wręcz zawody.

 

LUKS Rolnik Głogówek – Sportis SiSU Bydgoszcz 3:4 (bramki: Olivia Kuczek, Martyna Leszczyńska, Martyna Małolepsza)
FSA Kraków – KS Komax Unia Opole 3:2 (bramki: Joanna Hellbach, Julia Baron)

 

Drugi dzień mistrzostw także nie należał do naszych reprezentantek. Znów bardzo zacięty mecz rozegrała Unia, która przegrała w najniższym z możliwych rozmiarze. “Rolniczki” tym razem nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Wyniki te oznaczały, że obie drużyny nie zagrają w fazie pucharowej, przez co wypadły poza strefę medalową i czekały je już tylko spotkania “o honor”.

 

LUKS Rolnik Głogówek – Ślęza Wrocław 0:6
ZS UW Warszawa – KS Komax Unia Opole 1:0

 

Sobotnia “sesja wieczorna” stała więc już oficjalnym pożegnaniem się z turniejem oraz oczywiście chęcią pokazania się z jak najlepszej strony. Zadanie okazało się jednak zbyt trudne dla gospodyń, które zakończyły rozgrywki z kompletem porażek.

 

Unia z kolei w swym ostatnim występie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i zajęła 3. miejsce w swej grupie. Szkoda trochę wcześniejszych minimalnych przecież przegranych. Przy dobrych okolicznościach była szansa na awans i zagrania jeszcze w niedzielę.

 

LUKS Rolnik Głogówek – Staszkówka Jelna 1:4 (bramka Martyna Małolepsza)
KS Komax Unia Opole – Spec Stal Łańcut 3:1 (bramki: Alicja Bega, Magdalena Studnicka, Julia Baron)

 

Wszystkie wyniki pozyskać można ze strony dedykowanej młodzieżowym mistrzostwom Polski: W TYM MIEJSCU. Wszystkie mecze obejrzeć można na kanale: TRANSMISJE W INTERNECIE.