Godzina 20:12? Mickiewicz Kluczbork nadaje…

Godzina 20:12? Mickiewicz Kluczbork nadaje…

W mediach społecznościowych Mickiewicza Kluczbork panuje ład i porządek. Nasz reprezentant w Tauron 1. Lidze kontraktuje siatkarzy na nowy sezon już od połowy maja. Wszystkie doniesienia na ten temat publikowane są na klubowym Facebook-u niemalże każdego dnia, punktualnie o godzinie 20:12.

 

To data powstania klubu. W marcu 2012 roku zawiązano w Kluczborku stowarzyszenie kultury fizycznej o nazwie: Uczniowski Klub Sportowy „Mickiewicz” Kluczbork, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza. 24 czerwca 2021 roku, na Walnym Zgromadzeniu członków klubu, została zmieniona nazwa na “KKS Mickiewicz Kluczbork” (Kluczborski Klub Sportowy) i ten szyld obowiązuje do dziś.

 

Zanim KKS przystąpił do prezentacji zawodników, z którymi zawarł nowe uowy kontraktowe, poinformował za dnia o kontynuacji współpracy z Mariuszem Łysiakiem. “TreZes”, czyli prezes i trener pierwszoligowca, za sterami klubu stoi już lat kilka i jak napisał sam klub, wiadomość ta była tak pewna jak to, że po nocy przychodzi dzień.

 

Kiedy po raz ostatni “Mickiewicze” gościli na naszych łamach, “nowym” zawodnikiem z nowym kontraktem stał tylko Jan Siemiątkowski. Od tego czasu paczka graczy, którzy reprezentować będą czerwono-czarnych w sezonie 2023/2024 urosła w oczach.

 

Kolejnymi, którzy podpisali umowy o kontynuacji pracy w kluczborskim klubie pochwalić się mogą: Mateusz Linda, Janusz Górski, Arkadiusz Olczyk, Artur Pasiński oraz Michał Łysiak. Tym samym trzon drużyny pozostał nienaruszony. Wcześniej w ramach wiosennego wietrzenia szatni, Mickiewicza opuścili: Michał Makowski, Szymon Bereza, Marcin Jaskuła i Markus Kosian.

 

Po zakończeniu sezonu Mariusz Łysiak zapowiadał pozyskanie także kilku nowych twarzy. Nic prostszego. Z Mickiewiczem śledzenie ruchów w kadrze to sama przyjemność. Wystarczy nastawić sobie budzik na 20:12 i po sprawie.