Górnik poza zasięgiem. Juniorzy Gwardii Opole wicemistrzami Polski

Juniorzy Gwardii Opole przegrali walkę o złoto mistrzostw Polski. W wielkim finale turnieju, który odbył się w Stegu Arenie w Opolu, musieli uznać wyższość rówieśników z Górnika Zabrze. Wicemistrzostwo Polski jest i tak wielkim sukcesem młodych “Gwardzistów”.

Po szalonych zawodach z Vive Kielce, opolscy finaliści zostali dosyć zdecydowanie sprowadzeni na ziemię i konsekwentnie wypunktowani. W meczu nie prowadzili ani razu. Kiedy trzecią bramkę rzucił dla naszych Piotr Zawadzki, on i jego koledzy już tylko oglądali plecy rywala.

Zabrzanie w 17 minucie odskoczyli już na 11:3 i kiedy szkoleniowiec gwardyjskiej młodzieży wziął czas, chyba nikt nie wątpił w ich końcowy sukces. Po 30 minutach przewaga gości wzrosła do 9 bramek i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 10:19.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. No, może tylko z tym wyjątkiem, że spokojnie spacerujący po mistrzowski tytuł Górnik, momentami prowadził różnicą kilkunastu goli. W samej końcówce trener Jagielski już nie miał złudzeń i wprowadził na plac zawodników, którzy do tej pory grali mniej.

Oni także założą srebrne medale i będą drugim zespołem w Polsce 2023 roku. Końcowe 41:26 dla nowych mistrzów kraju mówi w zasadzie wszystko. Po meczu rozegranym wcześniej brąz powędrował do Vive Kielce, czwarte miejsce zajęło Wybrzeże Gdańsk.