Grała czwarta liga. Starowice na ostatniej prostej po awans

Już tylko jedna wygrana prolonguje do trzeciej ligi LZS Starowice. Podopieczni Jakuba Reila zgodnie z planem pogonili w ostatnią sobotę na wyjeździe LZS Piotrówka i awans zapewnić sobie mogą już za tydzień. Rozmiary, w których gospodarze polegli, budzą jednak pewne zdziwienie.

Młoda ekipa Adama Jaremki sześciu goli jeszcze w tym sezonie straciła. Pierwszego przyjęła zanim upłynęło 60 sekund, kiedy Michaela Pinkawę pokonał Bartosz Zychowicz. Odpowiedział bardzo szybko, bo już w 9 minucie Mateusz Lachowicz i tak też się ta połówka skończyła.

Po zmianie stron goście już niepodzielnie przy Kościuszki rządzili i dzielili. Dwie bramki Adama Setli zbliżyły go na jedno trafienie do stojącego na szczycie snajperskiego zestawienia w czwartej lidze Piotra Strzeleckiego. Rywala dopiekli Bartłomiej Rakowski, Kaique Augusto oraz Ian Luiz.

Sytuacja Starowic byłaby jeszcze bardziej komfortowa. O tym, że Ruch Zdzieszowice wygrał z PPO Piastem Strzelce Opolskie zadecydował gol w ostatnich sekundach, który swojemu byłemu klubowi wbił właśnie Strzelecki. Wychowanek Piasta na 2:1 trafił pięknym uderzeniem z lewej nogi, ale się nie cieszył.

Wcześniej po fenomenalnej przymiarce w okienko kapitana strzelczan, Piotra Buchalika, przyjezdni przez 40 minut przy Rozwadzkiej prowadzili. – Niestety, w bocznym sektorze popełniliśmy błąd, przeciwnik wyprowadził szybki atak prawą stroną, piłka po odbiciu się od obrońcy dotarła do Szymona Greka, który strzelił z pierwszej piłki nie do obrony – tak gola kontaktowego opisał trener Piasta, Maciej Kułak.

Serię siedmiu z rzędu meczów bez wygranej(!) przerwał w końcu LZS Walce. Zamykający klasyfikację Stegu Start Jełowa tanio skóry nie sprzedał i postraszył załogę Łukasza Kabaszyna na jej terenie. Nastąpiło to już jednak w samej końcówce, kiedy w 88 minucie kontakt złapał Tomasz Segieth. Przed tym “czerwoną latarnię” (oba gole w drugiej połowie) trafili Przemysław Jakwert i Sławomir Kierdal.

Czwartoligowe doły zaliczyły w 28. kolejce prawdziwy łomot. W plecy zebrała solidarnie cała zamykająca tabelę piątka. Wszystko wskazuje na to, że właśnie pomiędzy tymi drużynami rozegra się końcowa batalia “o spadek” i utrzymaniowe baraże.

Spisywanie zdobywców bramek w starciu Małejpanwi Ozimek z OKS-em Olesno jawiło się zadaniem bardzo karkołomnym, ale... Na ratunek, ale przede wszystkim z myślą o kibicach opolskiej “kopanej”, przyszedł serwis Almanach Opolskiej Piłki Nożnej.

Wyniki, Tabela, statystyki

Jeśli uruchomimy tę zakładkę i przy liście strzelców zamiast opcji Drużyna rozwiniemy menu i wybierzemy Ostatnia Kolejka, pokażą nam się wszyscy zdobywcy goli z ostatniej serii gier. Na to czekaliśmy!