Jak z rogu obfitości. Młodzi zapaśnicy Orła Namysłów sypnęli medalami

Jak z rogu obfitości. Młodzi zapaśnicy Orła Namysłów sypnęli medalami

To nie prezenty od Świętego Mikołaja, a ciężko wywalczone trofea. Młodzi zapaśnicy Orła Namysłów zapracowali na nie w dwóch turniejach, które odbyły się w Miliczu i w Boguszowie-Gorcach k. Wałbrzycha.   

 

Pełna nazwa pierwszej imprezy to XII  Turniej Zapaśniczy im. Eugeniusza Ratajczaka w stylu wolnym i zapasach kobiet. Dwunastoosobowa reprezentacja namysłowskiego klubu była bardzo skuteczna bowiem podopieczni Krzysztofa Pawlaka aż 11 razy zajmowali miejsca na podium, w tym – uwaga(!) – 10 razy najwyższe!

 

Złote krążki zawiesili na swych piersiach: Lena Południa (27 kg), Gabriela Kownacka (40 kg), Denis Yankivskyi (28 kg), Artur Gorzeja (33 kg), Borys Średziński (35 kg), Szymon Chmielewski (40 kg ), Antoni Ziółek (46 kg), Oleksandr Loianich (49 kg), Kyrylo Volkov (52 kg) oraz Mykyta Volkov (57 kg).

 

Na srebro zapracował z kolei Adam Nowicki (35 kg). Do tak pokaźnego dorobku dołączyła się także Nina Kubicka, która zajęła 3 miejsce w konkurencji „szarf” do 18 kg.

 

 

Także na Dolnym Śląsku grany był bardzo silnie obsadzony i prestiżowy międzynarodowy turniej w zapasach kobiet „Heros Lady Open”. W tegorocznej jego edycji udział wzięło prawie 350 zawodników z 20 krajów. Orzeł medale tym razem pozyskiwał grupie młodziczek do lat 14.

 

Po złoto sięgnęła aktualna mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej Marharyta Koshevtsova (kat. wag. do 33 kg). Srebro przypadło Karolinie Loianich (kat. wag. do 62 kg). Najmłodsza w drużynie Marcina Marcinkiewicza, Wiktoria Gumińska (rocznik 2012), stanęła na trzecim szczeblu podium (kat. wag. do 36 kg).