Janek Chłodnicki ze srebrem na Tennis Europe

14-letni Jan Chłodnicki wywalczył srebrny medal w singlu podczas międzynarodowego turnieju Tennis Europe, który odbył się w Pszczynie.

To największy jak do tej pory sukces młodego tenisisty w jego świetnie rozwijającej się karierze. Janka na imprezę powołał Polski Związek Tenisowy w ramach konsultacji przedstartowej kadry Polski i był to jego debiut w turnieju takiej rangi.

Opolanin w drodze do finału pokonał kolejno Białorusina, Brytyjczyka i dwóch Czechów. Uległ dopiero w trzech setach znacznie wyżej notowanemu Polakowi – ranking nr 1 do lat 14 w Polsce i 29 w Europie.

Warto dodać, że Janek został również stypendystą ministra właściwego ds. oświaty za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku 2021/2022 oraz za uzyskanie wysokich wyników we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Do tej pory zawodnik pochwalić się mógł brązowym medalem mistrzostw Polski do lat 12 oraz dwa razy brązem w deblu, także na mistrzostwach kraju.

Zawodnik za znakomite przygotowanie do turnieju podziękował w mediach społecznościowych trenerom – Justynie Jegiołce oraz Adamowi Przybyszewskiemu, a także trenerom motorycznym Grzegorzowi Marońskiemu i Mateuszowi Szmiglowi.