Klub Karate NIDAN z Zawadzkiego złoty i srebrny

Karate to nie jest dyscyplina z pierwszych stron gazet. Jakie to ma jednak znaczeniem, kiedy na Opolszczyznę docierają informacje prosto z podium mistrzostw Polski? Klub z powiatu strzeleckiego posłał na top imprezę dwie dziewczyny i obie wróciły z medalami.

Spieszymy z tą zaległością. Podczas indywidualnych i drużynowych mistrzostw polski seniorów w karate, które odbyły się we Wrocławiu, a których organizatorem był miejscowy WKSA BUDOKAN, dwa krążki wywalczyły zawodniczki Karate Klubu NIDAN, który działa w Zawadzkiem.

Na najwyższym stopniu podium w konkurencji kumite ind. seniorek do 68 kg., stanęła Wiktoria Grejner. W tej samej konkurencji, tyle, że szczebelek niżej i do 55 kg., uplasowała się Natalia Kurzacz. Obie karateczki, podopieczne trenera Zbigniewa Sworenia, brały jeszcze udział w kumite drużynowym. Tam rywalizację zakończyły na miejscu piątym.

Na starcie wrocławskiej imprezy znalazło się 130 zawodników i zawodniczek z 35 klubów całego kraju, ale chyba nikt nie był tak skuteczny jak klub z opolskiego.