Juniorzy Gwardii Opole będą walczyć o złoto mistrzostw Polski

Juniorzy Gwardii Opole będą walczyć o złoto mistrzostw Polski

Wybrzeże Gdańsk, Vive Kielce i Górnik Zabrze, a w tym doborowym towarzystwie… juniorzy Gwardii Opole! Podopieczni Marka Jagielskiego o Final Four rywalizowali na turnieju w Płocku. Wprawdzie pierwszy mecz właśnie z Wybrzeżem przegrali 38:40, ale dwa kolejne okazały się zwycięskie i dały awans na imprezę finałową.

 

Końcowe rezultaty wszystkich trzech spotkań ważyły się praktycznie do ostatnich sekund. Drugi garnitur gdańszczan młodzi “Gwardziści” pokonali 37:35, zaś ostatni, bardzo dramatyczny mecz, stoczyli z Orlenem Wisłą Płock. Remis premiował płocczan, lecz w ostatniej akcji meczu bramkę zdobył najskuteczniejszy w naszej ekipie Kacper Aksamit i zwycięstwo 34:33 stało się faktem.

 

Miejsce w czwórce najlepszych juniorskich drużyn w Polsce jest wielkim sukcesem całego klubu. Finałowy turniej zaplanowany został na początek marca i władze Gwardii pracują już nad tym, żeby odbył się on w Opolu. Szczegóły występu naszej utalentowanej młodzieży odnajdziemy na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a relację z ich poprzednich wyczynów poniżej

 

Juniorzy Gwardii Opole w najlepszej ósemce w Polsce