Kierunek Podkarpacie! Bongo jedzie na międzynarodowy turniej w futsalu

Kierunek Podkarpacie! Bongo jedzie na międzynarodowy turniej w futsalu

Turnieje Heiro Futsal Cup mają swoich wielkich i oddanych zwolenników. Od ponad dekady należy do nich Bongo, teraz Gredar Bongo Niemodlin, etatowy ich uczestnik.  

 

Rzeszowska impreza w tym roku obchodzić będzie swój jubileusz i odbędzie się po raz piętnasty. – W turnieju wystąpimy jako Bongo Opole, z uwagi na mieszany skład zawodników. W kadrze znajdą się piłkarze nie tylko z sekcji futsalu w Niemodlinie. To jest rewelacyjnie zorganizowana impreza, wszystkie mecze transmitowane są z profesjonalnym komentarzem na YouTube, stoją ścianki do zdjęć, jest piękna oprawa i panuje świetna atmosfera – informuje prezes klubu, Michał Winsze.

 

 

Nasz opolski reprezentant w 2. Lidze Futsalu poddany już został losowaniu i trafił do grupy “A”, w której zmierzy się z węgierskim AC Villam Budapeszt oraz Karpatią Zaczernie. Heiro to bowiem wydarzenie rangi międzynarodowej. Do tej pory występowały w nim ekipy z Czech, Chorwacji, Serbii, Słowacji czy Ukrainy.

 

Rywalizacja na Podkarpaciu potrwa trzy dni, od 15 do 17 grudnia. – Mamy swój sportowy cel, a będzie nim wyjście poza ćwierćfinał. Do tej pory nigdy nam się to nie udało. Przed rokiem wygraliśmy grupę eliminacyjną bez porażki, w następnej rundzie zwyciężyliśmy 9:0 miejscowy SMO Led Rzeszów, ale powstrzymał nas późniejszy finalista – Caffaro z Kazimierzy Wielkiej – wspomina Winsze.

 

Fot. Heiro Futsal Cup/Facebook

 

Trzeb tylko dodać, że Bongo w Heiro Futsal Cup uczestniczy nieprzerwanie od 12 lat. “Antylopy” zagrały w nim razy 11, ponieważ z uwagi na pandemię koronawirusa, trzy lata temu do turnieju nie doszło. W tym roku do zmagań zgłosiło się 24 uczestników. Zwycięzca zawodów otrzyma 3000 złotych oraz voucher do firmy Fulsport na 750 złotych.