Gredar Bongo Niemodlin oraz Wiking Opole ruszają na podbój Pucharu Polski

Gredar Bongo Niemodlin oraz Wiking Opole ruszają na podbój Pucharu Polski

8, 9 i 10 grudnia odbędą się mecze I rundy Pucharu Polski w futsalu. Startują w niej triumfatorzy szczebli wojewódzkich oraz przedstawiciele 2 ligi. Opolszczyznę reprezentować będą Gredar Bongo Niemodlin oraz Wiking Opole.

 

Obie nasze ekipy zagrają tego samego dnia, już w najbliższą niedzielę, tj. 10 stycznia. Zdobywca statuetki Opolskiego Związku Piłki Nożnej swój pucharowy bój stoczy w Stegu Arenie, o godzinie 18.30. Rywalem Wikingów będzie drugoligowy Górnik Sosnowiec, czwarta drużyna makroregionalnej grupy II.

 

Dwie i pół godziny wcześniej, w hali w Ząbkowicach Śląskich, wystartują zawody Gredaru Bongo Niemodlin. Mecz z miejscowym Orłem, czyli zwycięzcą pucharu prowadzonego przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, zaplanowano na godzinę 16.00. 

 

Jak to mawiają: mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Przekonał się o tym dobitnie dwa lata temu Dreaman Futsal Opole Komprachcice. Nasz jedynak w FOGO Futsal Ekstraklasie, w ramach 1/32, czyli następnej fazy rozgrywek, poległ 5:8 w Siemianowicach Śląskich z miejscowym FC Silesia BOX.

 

Wszystkie pary 1/32