Koszykarze Pogoni Prudnik wygrali drugoligowy szlagier i zostali liderem

W ostatnią środę w prudnickiej hali zameldowała się rewelacja rozgrywek grupy “D” 2 ligi koszykówki. KS 27 Katowice to klub, który do rozgrywek zgłosił się latem, ale ma w swych szeregach reprezentantów Polski do lat 18 – Maksymiliana Dudę, Kajetana Kuczawskiego i Krzysztofa Kempę.

To ich trzeba było powstrzymać, by zwyciężyć w hicie 22. kolejki. Ten trzeci w Prudniku się nie pojawił, ale przeciwnik miał swoje argumenty. Prudniczanie w tabeli stali na miejscu drugim, rywal na trzecim. Pierwszy mecz ob drużyn wygrali katowiczanie, więc nadarzyła się doskonała okazja do rewanżu. Doskonała tym bardziej, iż ekipa Tomasza Miachalaka w swojej hali do tej pory nie szła na jakiekolwiek kompromisy i wygrała wszystko od początku sezonu.

Biało-niebiescy spotkanie mieli praktycznie cały czas pod kontrolą. Doskonała gra defensywna i ograniczenie możliwości jednego z najlepiej zbierających całych rozgrywek – Dudy – okazały się kluczem do sukcesu. Do tego znakomicie w ofensywie poczynali sobie Tomaszowie – Prostak (13) i Nowakowski (18).

Goście wygrali tylko drugą kwartę, ale w połowie zawodów zbliżyli się do naszych na odległość jednego punktu (43:42). Po zmianie stron miejscowi zagrali bardzo regularnego kosza i zdecydowanie zwyciężyli w dwóch kolejnych odsłonach, przeskakując KS 27 w tabeli.

Pogoń jest póki co liderem w swojej dywizji i ma tyle samo punktów co MKS Sokół Marbo Międzychód. W małych “oczkach” biało-niebiescy są w lidze najlepsi (+424). “Sokoły’ mają w zanadrzu jeszcze jeden mecz zaległy, lecz wszystko powinno się bardziej rozjaśnić, kiedy sami przyjadą do Prudnika. Ten szlagier już 25 lutego.

KS Pogoń Prudnik – KS 27 Katowice 87:69 (23:19, 20:23, 22:14, 22:13)