Kto “pakuje” najwięcej? Po 5. kolejce snajperzy wystąp!

Kto “pakuje” najwięcej? Po 5. kolejce snajperzy wystąp!

Po pięć serii gier w opolskiej 4 lidze i klasie okręgowej, to już pakiet jak najbardziej do sprawdzenia. Na dwóch najwyższych poziomach piłkarskich w województwie sypie golami aż miło, nie dziwią więc osiągnięcia najlepszych ich strzelców.

 

Najskuteczniejszym zawodnikiem całej “okręgóweczki” jest w tej chwili Wojciech Ilasz. Napastnik Czarnych Otmuchów do siatki rywali trafił już 9 razy. Złożyły się na to trzy dublety oraz jeden hat-trick, czyli wszystkie gole w meczu otmuchowian przeciwko LZS-owi Jędrzychów.

 

Drużyna Ilasza jest w tej chwili na 4. miejscu w tabeli grupy południowej, ale do lidera traci tylko trzy punkty, zaś jej bramkowy dorobek “+9”, to przede wszystkim dzieło tego właśnie napastnika. Tylko w przegranym 1:2 spotkaniu z GKS-em Głuchołazy armata numer jeden “Czarnuchów” zrobiła sobie wolne.

 

Ilaszowi po piętach depczą gracze spadkowiczów – Robert Baryła (8 goli) z Polonii Głubczyce oraz Patryk Wojtasik (7 goli) ze Stegu Start Jełowa. Czterech piłkarzy z “okręgowych” zaliczyło już po 6 trafień, więc sytuacja jest naprawdę dynamiczna.

 

KLASA OKRĘGOWA

 

Grupa I

Grupa II

 

Jakub Pielok otwiera snajperską paradę w opolskiej elicie. Na 8 goli atakującego Iprime-u Bogacica, złożyły się głównie wyczyny w jednym meczu. W 4. kolejce “Pieloczek” aż pięciokrotnie karcił graczy Pogoni Prudnik. To rekord solowych popisów strzeleckich od startu kampanii.

 

Futbolista trzy razy zawinął po jednym sreberku, czyli podobnie jak Ilasz zdobywał bramki w 4 z 5 pojedynków. Czwartoligowy beniaminek jest samodzielnym liderem i rewelacją “BS Leśnicy”, z kolei najskuteczniejszy jego piłkarz, przejmuje widać schedę po Kamilu Babiarzu, który w ubiegłym sezonie bezdyskusyjnie rozpylił całe opolskie rozgrywki.

 

W trwającej batalii inklinacje do karcenia rywali wykazują jak najbardziej Kornel Skorzybót (6 goli) Protec Victoria Chróścice, a także Beniamin Glinka z PPO Piast Strzelce Opolskie, Maciej Pisula z Polonii Nysa oraz reprezentant Ruchu Zdzieszowice, Kacper Stępień – wszyscy po goli 5.

 

4 liga

 

Pełen przegląd strzeleckich dokonań – w rozbiciu na kolejki i drużyny – znajdziemy na stronie Almanachu Opolskiej Piłki Nożnej – naszego medialnego partnera.