Lewada Zakrzów to jest potęga!

Dziewczyny – duma nas rozpiera, serdeczne gratulacje! Tak sprawę czterech medali Halowych Mistrzostw Polski w Ujeżdżaniu podsumował facebook-owy portal Ludowego Klubu Jeździeckiego “Lewada” Zakrzów.

Dzieciaki na konikach goszczą na naszych łamach po raz pierwszy, zatem w tej dyscyplinie jesteśmy totalnie zieloni. Chcemy jednak i my przyłączyć się do owacji na stojąco tym bardziej, że to jak najbardziej opolski sukces. Wcale nie mały.

Za klubem zapodajemy więc dalej. W kategorii Dzieci bezkonkurencyjna była Zofia Kaczmarek na Lady Legende, nasza najmłodsza amazonka zwyciężyła w obydwóch półfinałach oraz finale i z rewelacyjną notą łączną 240,325% zdobyła złoty medal. Na drugim stopniu podium stanęła w kategorii Młodych Jeźdźców Julia Rogowska, startująca na wałachu Da Capo 163, po trzech dniach rywalizacji para zgromadziła 203,160%.

W rozgrywanym w Małej Rundzie Halowym Pucharze Polski Seniorów brązowy medal wywalczyła Natalia Badura na Solaris Ventus, nasza para w konkursie finałowym zajęła trzecie miejsce, gromadząc łącznie 205,920%. Srebrny medal w Halowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Grand Prix z notą 138,905% zdobyła nasz najbardziej utytułowana zawodniczka Żaneta Skowrońska-Kozubik na Romanticu.

To tyle. A teraz uwaga! W rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego za zeszły rok, Lewada Zakrzów po raz kolejny została sklasyfikowana na pierwszym miejscu. Nie mamy więcej pytań.