Piruette Opole zakręciło na medale

Piruette Opole zakręciło na medale

Jesteśmy uczniowskim klubem łyżwiarstwa figurowego szkolącym głównie dzieci i młodzież w jeździe figurowej na lodzie – rekomenduje się w sieci Uczniowski Integracyjny Klub Łyżwiarstwa Figurowego Piruette – Opole. Skromność, skromność, skromność…

 

Szkoda, że nie trenują takich jak my. Trochę wdzięku i ogłady bardzo by się nam przydało, lecz gdzież tam zaraz na lód. Oj, byłyby problemy się utrzymać na tafli, a co dopiero podskakiwać ze wstążką. Otóż ten oto uprawiający sporty zimowe podmiot kosi medale jak ta lala.

 

W ostatni weekend w Cieszynie odbyły się zawody o nazwie Piastowski Piruet 2022, a tu młodziutkie opolanki na dobre zawirowały rywalki. W takiej imprezie jest kilka tak zwanych kategorii i klas, ale najważniejsze, że:

 

Złote krążki przywiozły do Opola Weronika Ferlin i Amelia Kośniewska, srebro Zriana Zapolska, zaś brąz Bożena Szymańska. UIKŁF (ach ten skrót) był też dwa razy bardo blisko podium. Czwarte w rankingu uplasowane zostały Jagoda Klisowska i Katarzyna Kośniewska.

 

Nigdy nie przypuszczaliśmy, że będziemy kiedykolwiek pisać o tej egzotycznej poniekąd, ale bardzo ekscytującej dyscyplinie sportu, no ale jak trza – to trza!

 

(Szyde)