Łukasz Kaczmarek najlepszym siatkarzem świata! Radosław Gil gotów na Resovię

Łukasz Kaczmarek najlepszym siatkarzem świata! Radosław Gil gotów na Resovię

Wielka duma i satysfakcja oraz  szybkie uzupełnienie składu, to dwie dobre informacje z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Prestiżowy periodyk volleybox.net poinformował o tym, że najlepszym siatkarzem świata został wybrany Łukasz Kaczmarek. Klub z kolei wypuścił info o zakontraktowaniu Radosława Gila. 

 

 

29-letni przyjmujący i atakujący ZAKSY zdobył 785 punktów. 450 z nich uzyskał za nagrody indywidualne. Po 120 uzyskał za miano najlepszego atakującego i blokującego czempionatu kontynentu oraz najlepszego punktującego Ligi Mistrzów. Drugi w zestawieniu Kubańczyk Miguel Angel Lopez zgromadził aż o 83,5 punktu mniej. Trzeci w rankingu,  Holender Nimir Abdel-Aziz, stracił do Kaczmarka 122,4 punktu.

 

Rok 2023 był dla siatkarza klubowych mistrzów Europy fantastyczny. Zawodnik kilka dni temu sam pochwalił się swoimi dokonaniami w mediach społecznościowych. Teraz doszło jeszcze jedno – bardzo znaczące wyróżnienie. W corocznym plebiscycie z reprezentantów “Trójkolorowych” zaistnieli jeszcze – David Smith (4), Aleksander Śliwka (12) oraz Marcin Janusz (20).

 

 

Właśnie kontuzja tego ostatniego, ale także Przemysława Stępnia, wymusiły pozyskanie do drużyny Radosława Gila. 26-letni rozgrywający do Kędzierzyna-Koźla przybywa z ligi cypryjskiej, gdzie reprezentował barwy KUUTIOHOMES Pafiakos. Wcześniej siatkarz walczył w szeregach Jastrzębskiego Węgiel (2014/2015), słoweńskiego Calcit Kamnik (2017/2018), Indykpolu AZS-u Olsztyn (2018/2019), BKS-u Visły Bydgoszcz (2019/2020), izraelskim Hapoelu Yoav Kfar Saba (2020/2021) oraz BBTS-u Bielsko-Biała (2021/2022).

 

 

 

Cieszę się, że Radosław Gil dołączył do naszej drużyny. W tak trudnym momencie pod względem zdrowotnym, w jakim się znaleźliśmy, tego typu wsparcie będzie nieocenione. Wierzymy, że swoją grą i zaangażowaniem pomoże nam walczyć o kolejne sukcesy – mówi na oficjalnej stronie prezes ZAKSY S.A. – Piotr Szpaczek.

 

Pierwsza próbka możliwości nowego gracza już niebawem. Gil ma był w pełni gotów już na mecz 5. kolejki PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie to ZAKSA rozegra na wyjeździe w Narodowe Święto Niepodległości.