Michael Jordan byłby dumy. Koszykarze Weegree śrubują rekord

Prawdziwą “rzeź niewiniątek” urządzili sobie w hali przy Prośzkowskiej koszykarze Weegree AZS-u Politechnika Opolska. Rolę ofiary przyjąć musiały rezerwy Startu Lublin.

Cztery pewnie wygrane kwarty (33:14, 30:18, 35:24, 30:17) dały kosmiczny rezultat 128:73. To najwyższa liczba “oczek” rzuconych w tym sezonie na zapleczu elity.

Drużyna Roberta Skibniewskiego w każdym elemencie sztuki kosza była lepsza, grając przy okazji na totalnym luzie. Aż siedmiu zawodników gospodarzy zanotowało na swym koncie dwucyfrową liczbę punktów. Najskuteczniejszy sobotnich zawodów Michał Kroczak, rzucił ich okrągłe 20.

Po tym występie, z którego Michael Jordan byłby dumny jak paw, opolanie w tabeli Suzuki 1. ligi plasują się dokładnie w połowie stawki i są na miejscu dziewiątym.