Nowe ławki dla fanów Czarnych

Nowe ławki dla fanów Czarnych

Poziom opolskiej klasy okręgowej nie jest naszym informacyjnym celem, ale jest nim to, co dzieje się w klubach lub ich otoczeniu. Tutaj żadnych podziałów nie ma.

 

Pisaliśmy już o ofensywie Czarnych Otmuchów, której dokonują stojący na jego czele Janusz Gitlar i Krystian Kowalczyk, piszemy i teraz, gdyż jest ku temu okazja, a nawet dwie.

 

– Nasze obiekty sportowe zostały nieco zaniedbane i trzeba coś z tym zrobić. W pierwszej kolejności dokona się przebudowa i odbudowa bieżni (to dla lekkoatletów). Ławki które już są w takim stanie, delikatnie mówiąc przez czas naruszone, także zostaną naprawione – deklaruje Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa.

 

Chodzi oczywiście o Stadion Miejski w Otmuchowie, który wyglądem swym pozwala cofnąć się w czasie do końca lat 70-tych. Kasa na rewitalizację (piękne słowo) pójdzie z Urzędu Marszałkowskiego, który wyłoży na ten cel milion dwieście. Resztę da gmina.

 

Czyli Czarni będą niebawem mogli na czym posadzić swoich wiernych fanów. Starają się dbać o nich jak najlepiej, gdyż dla kibica najcenniejsze jest zwycięstwo swojej drużyny, co ich ulubieńcy konsekwentnie ostatnio realizują.  Zespół prowadzony przez Tomasza Raka nie jest już ostatni w tabeli. Zimą z rozgrywek wycofały się przedostatnie Start Bogdanowice, co otmuchowianom dodało tylko skrzydeł.

 

W pierwszej kolejce tej wiosny sprawili wielką niespodziankę, wywożąc cenny remis z terenu czwartych w tabeli Sudetów Burgrabice, a tydzień temu rozjechali u siebie Orła Reńską Wieś. Od 13 listopada ekipa Czarnych jest niepokonana. Chwilo trwaj!

 

(Pelek)