Odra wystartowała ze sparingami. W Katowicach “Pikk-ło” już w 20 minucie

Zawodnicy Odry Opole zainaugurowali serię gier kontrolnych AD 2023. Załoga Adama Noconia na swój pierwszy sparing udała się do Katowic, na starcie GKS-em. Rywal z Fortuna 1. ligi na boisku “Rapid” ukłuty został już w 20 minucie.

Opolanie na zimowe boje ruszyli aż 24-osobowym składem, z czego siedmiu stanowili młodzieżowcy. Ferajna na start zimowego okresu przygotowawczego jest zatem zabezpieczona, a kluczowe transfery wzmacniające potencjał drużyny na rundę rewanżową na zapleczu ekstraklasy przecież dopiero przed klubem.

Jeden z nich, czyli najnowszy nabytek OKS-u Artur Pikk, strzelił pierwszego dla Odry gola w nowym roku. W 20 minucie nasi ciekawie rozegrali rzut wolny. Maciej Urbańczyk obsłużył prostopadłym podaniem Estończyka, który pokonał Dawida Kudłę – klubowego nominata GKS-u na piłkarza roku w plebiscycie “Złote Buki”.

Później katowiczanie jakby przejęli inicjatywę i nawet dwa razy trafili do siatki, lecz  na pozycji spalonej znalazł się Adrian (nomen-omen) Błąd. Podtekstem spotkania był występ przeciwko niebiesko-czerwonym Mateusza Marca, który zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej opuścił Oleską 51. Wyszedł on w podstawowej jedenastce gospodarzy i miał doskonałą okazję złapać kontakt, jednak Artur Haluch obronił jego próbę.

Po zmianie stron obaj rywale dali sobie w końcówce po razie. Człowiek Rafała Góraka i były gracz MKS- Kluczbork, Dominik Kościelniak trafił na 1:1. Rezultat potyczki ustalił trzy minuty przed końcem Michal Klec. Seniorskie debiuty Kacpra Dachnowskigo i Szymona Szklińskiego z Akademii Odry zapisać należy na duży plus naszego klubu.

Następny zimowy test-mecz pierwszoligowiec z Opola rozegra już na miejscu. 14 stycznia OKS podejmie GKS Jastrzębie-Zdrój z eWinner 2. ligi.

Sparing: GKS Katowice 1:2 Odra Opole
Bramki: Dominik Kościelniak 83 – Artur Pikk 20, Michal Klec 87

GKS: Dawid Kudła (46 Patryk Szczuka) – Grzegorz Rogala (46 Zbigniew Wojciechowski), Michał Kołodziejski (46 Daniel Tanżyna), Grzegorz Janiszewski (72 Paweł Czopek), Bartosz Jaroszek (80 Norbert Warmuz), Marcin Wasielewski (46 Dawid Brzozowski) – Adrian Błąd (46 Marcin Urynowicz), Daniel Dudziński (46 Alan Bród), Rafał Figiel (46 Oskar Repka), Mateusz Marzec (65 Daniel Dudziński) – Jakub Arak (34 Dominik Kościelniak).

Odra: (I połowa) Artur Haluch –  Jakub Szrek, Mateusz Kamiński, Maksymilian Pingot, Artur Pikk – Konrad Nowak,  Rafał Niziołek, Maciej Urbańczyk, Dawid Czapliński, Maciej Makuszewski – Michał Bednarski.

(II połowa) Dominik Kalinowski – Mateusz Spychała, Łukasz Kędziora, Piotr Żemło, Maksymilian Tkocz – Antoni Klimek (80 Szymon Szkliński), Mikołaj Łabojko, Maciej Wróbel (75 Kacper Dachnowski), Michal Klec, Tomáš Mikinič – Bartosz Guzdek.