Olaya show! Siatkarki Uni Opole pokonały Energę MKS Kalisz

Siatkarki Uni Opole odniosły pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Dziewczyny Nicoli Vettoriego podejmowały w Stegu Arenie sąsiadki w tabeli Tauron Ligi, Energę MKS Kalisz. Na pierwszy komplet punktów czekaliśmy 4 kolejki.

Już pierwszy set pokazał, że opolanki są w czwartkowy wieczór bardzo dobrze usposobione. Wprawdzie dosyć długo toczył się on na styku, lecz doczekaliśmy się przełomu. Przy prowadzeniu 16:13 w polu zagrywki stanęła Katarzyna Zaroślińska-Król i licznik gościn się zatrzymał. Do końca seta ugrały one zaledwie trzy oczka i sromotnie poległy.

Pięknym za nadobne. Tam można zrecenzować to, co wydarzyło się w partii drugiej. Świetna zagrywka Katarzyny Połeć wyprowadziła nasze na 10:5, i… jakby stanęły. Rywalkom zaczęło wychodzić prawie wszystko, głównie blok. Po taki właśnie zagraniu Dajany Bośković wyszły na prowadzenie 16:14 i już go nie oddały, zwyciężając w identycznych rozmiarach.

Kaliszanki poszły za ciosem i wydawało się, że przejmują kontrolę nad spotkaniem. Nad siatką zawisłą Karolina Drużkowska i na tablicy zapiło się 14:17. To właśnie wtedy nastąpił najlepszy fragment w wykonaniu “Wilczyc”. As serwisowy Kolumbijki Any Kariny Olayi zakończył kapitalną serię 6 punktów.

Przyjezdne nie rezygnowały i doprowadziły do gry na przewagi. Pierwszego setbola ekipa Marcina Widery obroniła. Za drugim razem Drużkowska dotknęła siatki i po raz pierwszy w tej kampanii Uni wygrały drugiego seta. Akt czwarty i jak się okazało ostatni, nie zaczął się dla gospodyń pomyślnie.

Doskonale blokowała Drużkowska i wraz z koleżankami prowadziła już 4:1. Dopiero przy stanie po 12 miejscowe znalazły się z przodu i do końca seta pilnowały już 2-3 punktowego dystansu. Trzy po sobie skuteczne ataki najlepszej w opolskim zespole Olayi zakończyły całą zabawę.

Uni Opole – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:16, 16:25, 26:24, 25:22)

Uni: Bińczycka, Olaya (27 pkt), Orzyłowska (7), Zaroślińska-Król (12), Pamuła (17), Połeć (13), Adamek (libero) oraz Janicka, Kecher

MKS: Grabka (3), Drużkowska (16), Fedorek (8), Rasińska (5), Mlinar (8), Efimienko-Młotkowska (6), Śliwa (libero) oraz Wawrzyniak, Kuligowska, Cygan, Boskovic (19)