Opolska Pętelka 2024. Ruszyły zapisy do III edycji

Opolska Pętelka 2024. Ruszyły zapisy do III edycji

Już w grudniu ruszyły zapisy do Opolskiej Pętelki 2024. Organizatorzy poprosili nas o dołączenie się do promocji wydarzenia. Od czasu do czasu mamy wolne moce przerobowe, więc czemu nie?

 

Opolska Pętelka to przygodowy ultramaraton rowerowy na dystansach – 210 i 420 km. Impreza organizowana jest przez przez fundację naKole. W tym roku odbędzie się ona po raz trzeci. Udział w nie biorą miłośnicy dwóch kółek z całej Polski, a nawet i z zagranicy. W poprzednich edycjach wzięli uczestnicy z Indii, Czech, Niemiec czy Francji.

 

– Po raz kolejny postaramy się nie zawieść zawodników i pokazać im najpiękniejszą część Sudetów Wschodnich, do której jak najbardziej należy ziemia Opolska oraz region zwany Opawskim Śląskiem. Start i meta Opolskiej Pętelki tradycyjnie pozostaje w Paczkowie w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji – informuje pilotujący kontakt z mediami, Łukasz Jurkowski.

 

OP24 będzie połączeniem wyścigu, w którym gdzie nie zabraknie długich szutrów, ale i asfaltów by, nadgonić czas. Ni zabraknie przygody, bez której nie wyobrażamy sobie naszego ULTRA – przeprawy przez potoki, mostki, kamieniołomy i inne naturalne stwory, które matka natura i nie tylko ona przygotowała na trasie – dodaje.

 

Opolska Pętelka 2024 będzie częściowo zahaczać o ślad dwóch poprzednich edycji, niemniej będą one na tyle różne, że zaskoczą każdego uczestnika z poprzednich imprez. Przednia Kopa, Przełęcz Mokra, Kolejowa trasa rowerowa (Polska Cerekiew/Koźle) , Prom Józef czy Góra św. Anny oraz szklarskie szutry czyli Szklary i zalew Paczkowski… to pozostaje, choć drogi do nich mogą prowadzić różnie – zachęca pan Łukasz.

 

Opawski Śląsk czyli strona Czeska to część, która w tym roku będzie towarzyszyć uczestnikom dłuższego dystansu. Historia dawnego magazynu amunicji oraz obozu pracy przymusowej w fabryce amunicji, nowe szlaki rowerowe łączące sąsiadujących ze sobą Polaków i Czechów. Stare szlaki rzadko używane przez rowerzystów, piękne pałace, opuszczone kościoły, cmentarze wysoko w górach, krajobrazy zatykające dech w piersiach to ułamek tego co czeka na uczestników Opolskiej Pętelki w nadchodzącym sezonie 2024.

Aby wziąć udział w tej eskapadzie, należy uruchomić oficjalną stronę Pętelki: https://opolskapetelka.org i uruchomić zakładkę zapisy. Wygląda nieźle, zapraszamy!