Osłabione Starowice dały radę. Obrońca tytułu poza burtą wojewódzkiego Pucharu Polski

Podopieczni Jakuba Reila pewnie awansowali do 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. LZS Starowice grając w osłabieniu dał radę wypunktować jednego ze swoich rywali w BS Leśnica 4 lidze opolskiej i w półfinale podejmie 19 kwietnia na własnym terenie Stal Brzeg.

Gospodarze w lidze wygrali 6:0, w tabeli ligi są wiceliderem, a jełowianie – sensacyjni zdobywcy trofeum sprzed roku – dzierżą miano “czerwonej latarni”. Tym razem, na polu pucharowym, stracili tylko połowę goli z rundy jesiennej.

Przez dwa kwadranse LZS nie potrafił sforsować defensywy rywala, lecz na przerwę zszedł z prowadzeniem. W 31 minucie do siatki po ziemi z pola karnego trafił bowiem Dawid Rudnik. W 55 minucie arbiter główny, pan Szymon Łężny, pokazał drugie “żółtko” Kaique Augusto i można było snuć domysły, kiedy ekipa Tomasza Ciastki wróci do zawodów.

Nic bardziej mylnego. Starowiczanie chytrze podjęli rywala i grając w dziesięciu, zadali mu dwa miażdżące ciosy. W niewiele ponad pięć minut ręce w geście radości unieśli Rafał Atroszko i Brazylijczyk Elton. Pierwszy dobił piłkę po rzucie rożnym, drugi wykorzystał świetne dogranie wzdłuż szesnastki Adama Setli i wsadził do tak zwanego “pustaka”.

LZS Starowice – Stegu Start Jełowa 3:0 (1:0)

Bramki: Dawid Rudnik 31, Rafał Atroszko 65, Elton 70