Podium razy sześć dla reprezentantów KU AZS Politechnika Opolska

Podium razy sześć dla reprezentantów KU AZS Politechnika Opolska

Nie dla wszystkich miniony weekend zabarwił się na czarno. Halowy łomot klubowy uratowali reprezentanci KU AZS Politechnika Opolska. Także pod dachem, ale w dwóch lokalizacjach, wywalczyli oni łącznie sześc medali, w tym aż cztery na mistrzostwach Polski. 

 

Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U18 i U20) odbyły się we Wrocławiu, tam też rozegrano Mistrzostwa Polski w Chodzie Sportowym. Uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Short-Tracku rywalizowali w Krynicy Zdrój. Opolscy akademicy pochwalili się swoimi dokonaniami na tych imprezach w mediach społecznościowych i sypnęli galerią medalistów.

 

 

Oprócz faktu doskonałego występu i oczywiście meldowania się na podiach, trzeba odnotować fakt, że złota Natalia Raczkowska z wynikiem 3558 punktów w pięcioboju do lat 20, ustanowiła swój rekord życiowy. Srebrny Szymon Łysiak z kolei, czasem 1.54,02 na 800 metrów, także machnął “życiówkę”.

 

A byłoby więcej. Do dwóch krążków Noela Vreulsa zabrało kolejnego, także z brązu. To już jednak w zupełnie innej czasoprzestrzeni. Sztafeta męska reprezentacji Polski na 5000 metrów, w ramach Pucharu Świata w Dreźnie, linię mety przekroczyła na miejscu trzecim, ale decyzją sędziów została zdyskwalifikowana.

 

W jej składzie ścigał się Felix Pigeon, także zawodnik KU AZS PO. Zdaniem arbitrów Polacy wytrącili z rytmu Amerykanów. Na pocieszenie pozostaje fakt pozyskania rekordów życiowych przez kolejnych młodych short-trackistów.