Polonia Nysa znów trenuje. Pisula i Zimon zostają

Polonia Nysa znów trenuje. Pisula i Zimon zostają

Kilka tygodni w serwisie Polonii Nysa panowała cisza. Chodzi oczywiście o markowy produkt klubu, którym jest drużyna seniorów. Po spadku nigdy nie było z górki, a jeśli ma się jeszcze cel w postaci jak najszybszego odzyskania straconego piłkarskiego poziomu, to tym bardziej.

 

Na premierowej tego lata zbiórce zespołu pojawiło się tylko pięciu zawodników byłego już trzecioligowca. Dwóch z nich powinno należeć do gwiazd sezonu 2023/2024 w BS Leśnica 4. Lidze Opolskiej. Mamy na myśli Macieja Pisulę i Michała Zimona.

 

Dla pierwszego z nich – wychowanka klubu – będzie to już szósta z rzędu rozgrywkowa edycja w niebiesko-czerwono-białych barwach. 24-letni Pisula, który jest pomocnikiem, z Polonią dwa razy awansował i tyleż samo razy spadał. Nikt w nowej drużynie Polonii takiego dorobku i doświadczenia posiadać nie będzie.

 

Zimon ma dopiero wiosen 20, ale już lupa krąży wokół niego. W przerwie zimowej popularny “Zimi” sprawdzany był przez Górnika Łęczna i choć zapewne nie jest to jeszcze to miejsce i ten czas, tak zainteresowanie obiecującym napastnikiem ze strony klubu zaplecza ekstraklasy, musi budzić splendor.

 

W ekipie, którą praktycznie od nowa składa trener Andrzej Moskal, z ostatniej gwardii zachowali się jeszcze – kolejni 20-latkowie – bramkarz Ignacy Marciniak oraz  rozgrywający Denis Dudek – także wychowanek Polonii. Oni też skosztowali już makroregionalnego chleba, choć daleko im statystykami do wyżej wymienionej dwójki.

 

Piątkę kontynuatorów futbolowej tradycji nyskiego klubu zamyka także “swojak”, atakujący Kacper Duda, który na Sudecką przybył z LZS-u Biała Nyska. Na pierwszym  zlocie zespołu pojawił się także powracający z wypożyczenia do LZS-u Domaszkowice, Krzysztof Kulak.

 

W sumie kości po wakacyjnej przerwie rozprostowało 24 piłkarzy, więc nie było tak tragicznie. Trójka posiłków z futbolowych zasobów juniorów starszych oraz gro zawodników testowanych – w tym czworo z Afryki – uzupełniło skład inauguracyjnego wyciskania formy.

 

Kilku zawodników przebywa jeszcze na urlopie wypoczynkowym, z paroma trwają rozmowy o dalszej współpracy – w najbliższych dniach powinniśmy poznawać kolejne decyzje kadrowe – uspokaja w swym serwisie klub.

 

Pierwszy mecz kontrolny załoga Moskala miała rozegrać 12 lipca z Pniówkiem ’74 Pawłowice, ale do meczu nie doszło. Pierwszy sparing okresu przygotowawczego odbędzie się więc w najbliższą sobotę. Rywalem Polonii będzie Lechia Dzierżoniów z 4 ligi dolnośląskiej.