Prezentacja lepsza niż inauguracja. Siatkarki Uni Opole poległy pod Klimczokiem

Prezentacja lepsza niż inauguracja. Siatkarki Uni Opole poległy pod Klimczokiem

Najpierw oficjalna prezentacja kadry na nowy sezon, a dzień później do autokaru i w drogę pod Klimczok! Siatkarki Uni Opole swym kibicom pokazały się w komplecie w ostatnią niedzielę. 48 godzin później wymieniały już pierwsze piłki z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. 

 

W Mango Club Opole było naprawdę na co popatrzeć.

 

 

Inauguracja w wykonaniu podopiecznych Nicoli Vettoriego stanowiła tak naprawdę wielką zagadkę. Latem drzwi szatni “Wilczyc z Opola” były bardzo szeroko otwarte. Osiem na plus do siedmiu na minus, to bilans zmian w składzie, jaki dotknął nasze reprezentantki w Tauron Lidze.

 

Faworytkami pierwszego starcia opolanki z pewnością nie były. Bielszczanki w poprzednim sezonie uplasowały się tuż za podium. Uni zakończyły rozgrywki na 10. miejscu. Wszystko to potwierdziło się we wtorkowy wieczór.

 

Spotkanie nie miało większej historii. Przyjezdne ani razu w nim nie prowadziły. O ile początki pierwszych dwóch partii wychodziły całkiem nieźle, tak z biegiem czasu rywalki się rozkręcały i ich dominacja na parkiecie nie była w zasadzie zagrożona.

 

MVP zawodów wybrano Julię Nowicką, która brylowała na zagrywce. Najskuteczniejszą w opolskim zespole została z 11 punktami Katarzyna Zaroślińska-Król. Nieźle serwowała Marta Pamuła, dzięki której nasze postraszyły rywalki w odsłonie pierwszej, chyba najlepszej w ich wykonaniu, zbliżając się na trzy “oczka”.

 

Pierwsze wilki za płoty. Już w najbliższą sobotę w Stegu Arenie kolejna prezentacja drużny, tyle, że już z walką o pierwsze ligowe punkty z przodu głowy. O godzinie 15.00 rozpocznie się potyczka z Grot-em Budowlani Łódź.

 

BKS Bostik Bielsko-Biała – Uni Opole 3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

 

raport