Przedsmak ligowych derbów. ZAKSA i Stal razem grały i trenowały

Przedsmak ligowych derbów. ZAKSA i Stal razem grały i trenowały

Dwaj nasi reprezentanci Plus Ligi spotkali się na wspólnych zajęciach! Zanim PSG Stal Nysa i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzą się miedzy sobą o punkty w nowym sezonie, postanowiły razem treningowo zapunktować, czyli zagrać trzysetowy meczyk.

 

 

W Hali Nysa lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 2:1 (26:22, 25:22, 17:25). Obie ekipy zaprezentowały się w następujących zestawieniach.

 

Stal: Maciej Muzaj, Remigiusz Kapica, Wojciech Włodarczyk, Michał Gierżot, Kamil Kosiba, Kamil Szymura, Kamil Dembiec, Patryk Szczurek, Jakub Abramowicz, Konrad Jankowski oraz Dominik Kramczyński.

 

ZAKSA: Wojciech Żaliński, Bartłomiej Kluth, Korneliusz Banach, Andres Takvam, Dmytro Pashytskyy oraz Przemysław Stępień.

 

Wszystkie karty z pewnością nie zostały odkryte, gdyż “Trójkolorowi” ogołoceni są z zawodników walczących właśnie w mistrzostwach Europy. Są to Marcin Janusz, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek. W drużynie gospodarzy zabrakło Tsimafei Żukowskiego, który na tym samym turnieju reprezentuje Chorwację.

 

ZAKSA i Stal już na całkiem poważnie spotkają się 25 października. Gospodarzem pierwszych w sezonie 2023/2024 derbów Opolszczyzny będą kędzierzynianie. W serwisie PlusLigi jest już cały terminarz nadchodzących rozgrywek.