Rewolucyjne lato w LZS-ie Starowice. Problemu młodzieży już nie ma

Rewolucyjne lato w LZS-ie Starowice. Problemu młodzieży już nie ma

LZS Starowice w zasadzie z marszu mógłby przystąpić do rywalizacji w nowym sezonie 2023/2024. Beniaminkowi grupy III 3 ligi już w 4 lidze doskwierał deficyt zawodników młodzieżowych. W lipcu sprawa została definitywnie załatwiona.

 

W aktualnej, i chyba już skompletowanej pace, z poprzedniego sezonu wymogi te spełniał tylko dobrze zapowiadający się Piotr Grubizna z drużyny juniorów. Letnie łowy transferowe ludzi prezesa Dariusza Gajewskiego – co tu dużo mówić – zaowocowały całkiem ciekawym stadkiem młodzianów.

 

Zawodników do lat 21 LZS posiada już sześciu, a i siódmy nie jest wykluczony. Po kolei. Koszulki z napisem Starowice przywdzieje już 5 sierpnia (start rozgrywek w 3 lidze) dwóch byłych piłkarzy Odry Opole – juniorów z drużyny rezerw Adama Berbelickiego.

 

Chodzi o środkowego pomocnika Kacpra Dachnowskiego i obrońcę Michała Wróbla. Obaj 20-latkowie to wychowankowie Gwardii Opole. Dachnowski wykręcił już nawet pięć epizodów w eWinner 2. lidze, w barwach Śląska II Wrocław. Wróbel do załogi Jakuba Reila przybywa z Małejpanwi Ozimek, niedawnego jeszcze rywala LZS-u na czwartoligowych boiskach.

 

Młodzieżowe zasoby zasilą także 19-letni rozgrywający Jacek Gurgul oraz Michał Skowron, obaj z Miedzi Legnica. Ostatnim przymierzanym nabytkiem w tym temacie ma być 20-letni bramkarz Kamil Korczak, zawodnik GKS-u Katowice, pożyczony na miniony sezon do ROW-u 1964 Rybnik.

 

Co z seniorami? Tutaj problemem był nadmiar futbolistów spoza Unii Europejskiej, których w 3 lidze na boisku może przebywać tylko jeden. W szatni nie ma już zatem Ble Dro Narcisse oraz Kaique Augusto. Sztab szkoleniowy do żonglowania zostawił sobie dwóch BrazylijczykówEltona dos Santosa z Ianem Luizem.

 

Nowy obcokrajowiec jednak w drużynie się znalazł, ale tu zagrożenia nie ma. Z klubem związał się doświadczony ukraiński defensor, 27-letni Oleksandr Zozulia. Piłkarz ma w swym CV 43 występy w najwyższej w swoim kraju lidze. W tym miejscu przypomnimy, że Arkadiusz Fesser i Kacper Pawlus odeszli do Polonii Karłowice, z kolei Adam Churas z Rafałem Atroszką szukają nowego.

 

 

W kolejce do szatni trzecioligowego “debiutanta” czeka jeszcze kilka doświadczonych nazwisk. Podtrzymane zostaną akcenty zagraniczne, ale i opolskie ligowe, okraszone powrotami. W tym miejscu musimy jednak postawić na razie kropkę.

 

– Musimy zdążyć z rejestracją tych zawodników przed pierwszym spotkaniem. Prace trwają, więc powinno się udać – mówi trener Reil. Na inaugurację nowej batalii LZS podejmie u siebie Wartę Gorzów Wielkopolski. Mecz otworzy 1. kolejkę nowej kampanii, gdyż pierwszy gwizdek wybrzmi już w tę sobotę, o godzinie 13.00.