Sposób Odry na Koronę

Sposób Odry na Koronę

Futboliści Odry Opole mają jakiś patent na drużynę z Kielc. Korona w konfrontacjach z najlepszą opolską jedenastką wygrała bodajże tylko raz. 16 kwietnia ekipę gości objął Dominik Nowak i kielczanie zaczęli punktować, budząc pewne obawy swym występem przy Oleskiej.

 

Nic podobnego. Niebiesko-czerwoni byli po prostu lepsi. Samo widowisko nie porwało i tak zwanych sytuacji było w nim jak na lekarstwo. W 74. minucie defensywa przyjezdnych przysnęła ten jeden, jedyny raz, piłka wprost pod nogi Szymona Drewniaka, który z bliska zdobył złotego gola zawodów.

 

Dopisane trzy punkty plasują „Oderkę” na 7. miejscu w tabeli Fortuna 1. ligi, tuż za strefą oferująca baraże o ekstraklasę. Na uwagę zasługuje jeszcze jeden fakt. Prowadzący tymczasowo opolski zespół Piotr Plewnia, grał spotkanie trzema zawodnikami młodzieżowymi, co na tym poziomie rozgrywkowym nie jest aż tak promowane.

 

Generalnie władze Odry mają problem z obsadą pozycji szkoleniowca numer jeden. Opadł już kurz po aferze z odejściem Dietmara Brehmera, zaś popularny „Siwy” papierów na zaplecze ekstraklasy nie ma i po zakończeniu sezonu trzeba będzie zatrudnić fachowca z licencją UEFA Pro. Szkoda, gdyż Plewnia jako „strażak” po raz kolejny daje sobie radę znakomicie.

 

Fot. opolskienews.pl