Znamy finalistów wojewódzkiego Pucharu Polski

Znamy finalistów wojewódzkiego Pucharu Polski

W wojewódzkim finale Pucharu Polski szczebla OZPN, który 19 maja rozegrany zostanie w Kluczborku, zmierzą się Małapanew Ozimek i Ruch Zdzieszowice. Półfinały bez cienia wątpliwości przebiegły po myśli lidera BS Leśnica 4 ligi opolskiej. Popularne „Zdzichy” rozgromiły w Głuchołazach tamtejszy GKS 6:0 i są na dobrej drodze do zgarnięcia dubletu opolskich rozgrywek 2020/2021.

 

Sporo emocji dostarczyło drugie spotkanie 1/2. Polonia Nysa pojechała do Ozimka w roli faworyta, choć zamyka tabelę grupy 3 III ligi. Miejscowi bez respektu dla rywala, już po 15 minutach prowadzili 2:0, za sprawą świetnie dysponowanego Michała Bieniasa. Przyjezdni zaczęli walić głową w mur i jakby tego było mało, nadziali się na kontrę. Od 55 minuty przegrywali już różnicą trzech goli i sensacja praktycznie stawała się faktem.

 

Po bramce Kacpra Kamińskiego rezultat skorygował w samej końcówce Kacper Duda, ale dramatu zeszłorocznego triumfatora pucharowych rozgrywek na Opolszczyźnie już nic nie cofnie. Wtedy był awans i „Puchar”, teraz kroi się spadek i wspomnienia po nim. Taka jest piłka. Raz na wozie, raz pod wozem.

 

Fot. opolskienews.pl