Stal Brzeg ma nowego szkoleniowca. To trener z Dolnego Śląska

Stal Brzeg ma nowego szkoleniowca. To trener z Dolnego Śląska

Paweł Shmidt został nowym szkoleniowcem futbolistów Stali Brzeg. To trener na dorobku, a zespół spadkowicza z 3 ligi będzie dla niego największym jak do tej pory sportowym wyzwaniem w piłce seniorskiej.

 

 

Shmidt zastąpił niniejszym Kamila Rakoczego, który zaraz po zakończeniu rozgrywek przeniósł się do Pniówka Pawłowice. 33-latek do tej pory pracował tylko z jednym zespołem seniorów, którym był Zenit Międzybórz z dolnośląskiej “okręgówki”.

 

Trener kojarzony jest przede wszystkim z prowadzenia młodzieżówek Śląska Wrocław – U-15 i U-17 oraz szkolenia dzieciaków w Akademii Olympic Wrocław. Posiada licencję trenerską UEFA A i jest w trakcie pozyskiwanie certyfikatu UEFA Elite Youth A.

 

 

Umowa podpisana została na rok i oczywiście będzie możną ją przedłużyć. Wszystko zależeć będzie od wyników żółto-niebieskich w opolskiej lidze wojewódzkiej, choć sportowego celu postawionego trenerowi w klubowym komunikacie brak.

 

Przypomnijmy, że “Stalowcy” po siedmiu latach opuścili rozgrywki makroregionalne. Przed drużyną jeszcze tego lata wyzwanie w postaci startu w nowej edycji rozgrywek Pucharu Polski. To premia za wywalczenie trofeum OZPN.