Stal wygrała mecz za 6 punktów

Piłkarze Stali Brzeg wykonali to, co do nich należało i na inaugurację 29. kolejki w grupie III 3 ligi, pewnie pokonali Carinę Gubin. Goście to beniaminek rozgrywek i jeden z klubów, które podobnie jak Stal, biją się o utrzymanie.

Spotkanie było bardzo istotne dla obrazu niezwykle spłaszczonej tabeli. Brzeżanie są na miejscu ósmym. Wprawdzie od strefy spadkowej dzieli ich tylko 6 oczek, ale w tej sytuacji układu sił jest to spory kapitał.

Rywala na Stadionie Miejskim w Brzegu napoczął już w 6 minucie najlepszy strzelec drużyny – Michał Sypek. Kolejne dwa gole padły w drugiej połowie i potwierdziły tylko dominację gospodarzy. W 61 minucie do siatki trafił Dominik Bronisławski, zaś wszystko sfinalizował Marcin Niemczyk w minucie 88.

Ekipa Marcina Nowackiego do końca sezonu rozegra jeszcze pięć spotkań o różnym natężeniu emocjonalnym. Żółto-niebieskich czekają  zawody z przewodzącym rozgrywkom Zagłębiem II Lubin i przedostatnimi Karkonoszami Jelenia Góra.

“Stalowcy” zmierzą się także z Górnikiem II Zabrze, Piastem Żmigród i na zakończenie z Rekordem Bielsk0-Biała. 5-7 punktów powinno dać drugiej sile opolskiej piłki pewne utrzymanie.