Świetna inauguracja osłabionej Gwardii

Wygrana Gwardii Opole w pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi nabiera dodatkowego wymiaru i cieszy jeszcze bardziej.

Do inauguracyjnego starcia z Zagłębiem Lubin, “Gang Kuptela” podszedł poważnie oskalpowany. – Niestety na początku sezonu nie będzie dostępnych z uwagi na kontuzje kilku naszych zawodników: Roman Chychykalo, Antoni Łangowski, Noa Zubac, Jakub Ałaj oraz Michał Milewski – rzucił klub na pięć godzin przed meczem.

Okazało się, że Gwardziści mają jednak czym grać. Kapitalne zawody w Stegu Atenie rozegrał nowy nabytek  – Andrzej Widomski, którzy rzucił 8 bramek. Po raz kolejny opolską “świątynię” zabetonwał Adam Malcher, który swój występ przypłacił kontuzją i spotkania nie dokończył. Świetnie “karniaki” egzekwował Marek Monczka. To na rywala w zupełniści wystarczyło.

Po wyrównanej pierwszej połowie 15:14, trudno było wskazać zwycięzcę. O losach zawodów zadecydowało otwarcie  drugiej – w wykonaniu gospodarzy – atomowej wręcz odsłony. W niewiele ponad 10 minut rzucili oni 9 bramek, stracili jedną i nie oddali już tej przewagi do końca, wygrywając 32:28.