Taaakie buty w 4 lidze! Piast ma sponsora tytularnego

Taaakie buty w 4 lidze! Piast ma sponsora tytularnego

Piast Strzelce Opolskie, który wiosną walczyć będzie o utrzymanie w 4 lidze opolskiej (piąty poziom rozgrywkowy w kraju), do rundy rewanżowej przystąpi ze zmianą w nazwie. Sponsorem – uwaga(!) – tytularnym klubu, został Polski Producent Obuwia, który swoją fabrykę ma właśnie w Strzelcach. To oczywiście pierwszy taki “mezalians” w historii klubu, ale PPO także.  

 

Że też się, ot tak komuś nagle uroiło sponsorować przeciętnych kopaczy? A może to tylko o buty w samej rzeczy chodzi i tania siła robocza w postaci pensjonariuszy miejscowego zakładu karnego, którzy trzymają tam produkcję, uszyje Piastowi takie “korkotrampki” na miarę, że piłka sama wpadać będzie do bramek rywali? Nic podobnego! Sprawa jest jak najbardziej poważna. O takiej decyzji poinformował na swojej stronie na Facebook-u Mateusz Magdziarz, nowy dyrektor PPO, były szef TVP3 Opole.

 

To, że pan Mateusz na sport stawiał, pokazywała dobitnie ramówka opolskiej stacji i wnosimy, że po prostu pociągnęło wilka do lasu, a że w Strzelcach oprócz Piasta sportowo nima nic, padło na czwarto-piątoligowca. Informację potwierdziła już w swych łamach także oficjalna strona firmy. Dopytaliśmy momentalnie dział marketingu. Zawarta umowa daje opcję 3-letniej współpracy oraz premiowania za wyniki sportowe pierwszej drużyny, czyli przekładając to na język stadionowy: Bójcie się chamy!

 

Na fotce, która obiegła już internety, Magdziarz i najlepszy napastnik “Piastunek”, Dennis Gordzielik, prezentują okazale symboliczne czeki. Suma 10 tys. przekazana na razie na pół roku na kolana nie powala, lecz doskonale zdajemy sobie sprawę, że piłkarskie kluby, szczególnie te z niższych lig, ledwie wiążą koniec z końcem. Z drugiej strony to bardzo fajnie, że lokalna fabryka integruje się z miejscowym klubem. W opolskiej 4 lidze, która też ma tytularnego w nazwie sponsora (Bank Spółdzielczy w Leśnicy), PPO Piast będzie po Małejpanwi Ozimek, Skalniku Gracze i Chemiku Kędzierzyn Koźle, kolejną taką marką.

 

Fot. https://www.facebook.com/obuwie.ppo/