Toni Corredera nowym trenera Dremana Futsal

Toni Corredera nowym trenera Dremana Futsal

30-letni Toni Corredera, poprowadzi seniorów Dremana Futsal Opole Komprachcice w następnym sezonie Futsalekstraklasy. Hiszpan na stanowisku pierwszego trenera zastąpi Jarosława Patałucha, z którym klub już się oficjalnie rozstał.

 

To były szkoleniowiec młodzieżowych drużyn hiszpańskich AE Les Corts Ubae oraz Club Horta Futbol Sala. Pociągnięcie drużyny z polskiej elity, będzie największym wyzwaniem w jego trenerskiej karierze. Szkoleniowiec w ostatnim sezonie pracował w pierwszoligowym AZS-e UEK Kraków, pierwszym i jedynym dotąd klubie, odkąd ściągnął do Polski.

 

Mimo młodego wieku jest już bardzo doświadczony, bo pracuje w zawodzie kilkanaście lat, najpierw jako trener dzieci i młodzieży z dużych akademiach futsalu w Barcelonie i jej okolicach, a potem jako trener seniorów. Przy wyborze kierowaliśmy się różnymi kryteriami. Ważnym aspektem jest to, że zamieszka w Opolu i będzie mógł pomóc nam nie tylko jako trener pierwszej drużyny, lecz również służyć swoją wiedzą i doświadczeniem przy rozwoju naszej akademii oraz procesu szklenia młodzieży – mówi Karol Jurkiewicz, manager Dremana.

 

– Toni to trener młody, który nabiera doświadczenia w roli trenera, a już na pewno w roli trenera w naszej lidze. Uważam, że to wybitny fachowiec, a przynajmniej ja nie miałem dotąd przyjemności pracować ze szkoleniowcem posiadającym większą wiedzę futsalową, wiedzę zaczerpniętą przecież z kraju niezwykle bogatego w tradycje futsalowe – tak jego ostatnie pół roku ocenił prezes-trener krakowskiego klubu, Daniel Bukalski.

 

Nasz opolski rodzynek w futsalowej ekstraklasie gra już trzeci rok z rzędu. W sezonie 2022/2023 uplasował się na siódmym miejscu.