Trwa świetna passa koszykarzy Weegree AZS-u Politechnika Opolska

Za nimi już 13 kolejek PKO 1. Ligi (poprzednio Suzuki) i doskonała pozycja wyjściowa do straszenia czołówki. Koszykarze Weegree AZS-u Politechnika Opolska wygrali w ostatni weekend z Sokołem Międzychód, a to już czwarte ich zwycięstwo z rzędu.

Rywal, który dzierży niechlubne mino “czerwonej latarni” rozgrywek trochę się opolanom postawił. Pierwszą kwartę wygrał, a w trzeciej prowadził nawet 45:40. Zaliczka 9 punktów z kwarty drugiej zrobiła jednak swoje. Do tego goście zwarli szeregi i przeciągnęli dwa ostatnie starcia na swoją stronę.

Postawa outsiedera nie dziwi. Zmagania zaplecza koszykarskiej krajowej elity są w tym sezonie niezwykle wyrównane. Klasyfikacja jest bardzo spłaszczona, zaś pomiędzy kolejnymi po sobie drużynami jest tylko jeden punkt różnicy! Załoga Roberta Skibniewskiego jest w tabeli piąta, z dorobkiem 21 “oczek”. To tylko 2 mniej niż lider – Górnik Wałbrzych.

Świetna seria opolskich akademików ciągnie się od połowy listopada. Pokusili się oni w tym czasie najwyższy wynik od startu całej rywalizacji. Z setki Weegree AZS wyszedł w domowym starciu z WKK Wrocław. 110:77 to póki co najwięcej “koszy” pozyskanych w meczu pierwszoligowego szczebla. W tym meczu gospodarze aż 16 razy rzucili “za trzy”.

Na klubowym podium klasyfikacji najskuteczniejszych stoją Adam Kaczmarzyk, Kareem Reid oraz Dominik Rutkowski. Koszykarze ci rzucili odpowiednio 175, 165 i 163 punkty. Najdłużej na placu gry – 40 minut – przebywał do tej pory Jakub Kobel.

Patrzymy na terminarz. Już 9 grudnia w hali przy Prószkowskiej zamelduje się sąsiad w tabeli – Decka Pelplin. Przeciwnik podobnie jak nasi ma na swym koncie 21 punktów. Oprócz tych zawodów, w tym roku AZS-iacy rozegrają jeszcze trzy spotkania. Ich kulminacją będzie wyjazdowy bój w Wałbrzychu, z prowadzącym Górnikiem, dzień przed Sylwestrem 2023.