Weegree AZS idzie jak burza. Ważna wygrana z sąsiadem w tabeli

Koszykarze Weegree AZS-u Politechnika Opolska kontynuują nieprzerwaną serię zwycięstw. W 14. kolejce PKO 1. Ligi pokonali przy Prószkowskiej Deckę Pelplin. Był to piąta z rzędu wygrana opolskich akademików.

Gospodarze już od początku spotkania znakomicie funkcjonowali w obronie, ale i w ofensywie. Przez bite 5 minut ne dali sobie wrzucić kosza, sami zaś pozyskali ich aż 12. Drużyna z Pelplina z biegiem czasu łapała klimat i udało jej się te straty odrobić.

W połowie meczu opolanie prowadzili już tylko 42:39 i mieli spore kłopoty w trzeciej kwarcie. Głównie za sprawą prawie czterominutowego przestoju w trakcie którego goście ustrzelili 9 “oczek” i wyszli na prowadzenie. Końcówka tej partii, podobnie jak czwarta odsłona widowiska stały już popisem ludzi z Prószkowskiej.

Michał Lis przyłożył za “trzy” i przed ostatnim aktem na tablicy paliło się 58:58. Przyjezdni bardzo szybko odskoczyli na pięć punktów, lecz tego wieczora to było praktycznie wszystko w ich wykonaniu. W pięć minut, po rzucie najskuteczniejszego w opolskich szeregach, Dominika Rutkowskiego, udało się zrównać stan zawodów. Po tym Weegree AZS przejął całkowicie kontrolę nas spotkaniem i tylko powiększał przewagę.

Rywal sąsiadował z naszymi w tabeli. Zresztą, układ sił na zapleczu elity jest strasznie napięty i spójny. Podopieczni Roberta Skibniewskiego mimo sobotniego kompletu punktów, wyprzedzają Deckę tylko o punkt, mając tylko dwa punkty straty do lidera – Górnika Wałbrzych.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Decka Pelplin 81:74 (21:17, 21:22, 16:19, 23:16)