W Prudniku bez zmian. Pogoń dalej w gazie, Gimbasket Wrocław kolejną ofiarą

Koszykarze Pogoni Prudnik nowy rok zaczęli tak, jak skończyli stary, czyli od wysokiej wygranej na terenie rywala. 13 grudnia pokonali 103:75 Sudety Jelenia Góra, teraz rozgromili Roben Gimbasket Wrocław 97:45.

Mecz otworzył drugą rundę rywalizacji w grupie “D” 2 ligi, w której prudniczanie są liderem. Wynik w zasadzie komentuje się sam, zaś pełnego obrazu zniszczenia dopełnia rozstrzygnięcie trzeciej kwarty – 7:33.

Gospodarze stali blisko tylko na początku zawodów, kiedy po trafieniu Konrada Październego wywalczyli 11 punkt, ostatni zresztą w pierwszej odsłonie. Później na parkiecie niepodzielnie rządzili już ludzie Tomasz Michalaka.

W ich szeregach brylował Patryk Garwol – MVP meczu – który w 20 minutowym występie wykręcił punktowe “oczko”. Z “dychy” wyszli na spokoju Tomasz Nowakowski 14, Tomasz Prostak 13, Grzegorz Mordzak 12 oraz Stanford Sanny 12.

Już 13 stycznia w Hali Obuwnik opolski drugoligowiec podejmie Zastal Zielona Góra, ósmą ekipę w klasyfikacji, którą w pierwszej rundzie ograł 93:76. Faworyta tego starcia nie trzeba chyba wskazywać.

Roben Gimbasket Wrocław – Pogoń Prudnik 45:97 (11:20, 15:24, 7:33, 12:20)