Zegarek dla Kobla i wygrana w Katowicach. Doskonały początek roku Weegree AZS-u

Na parkiety Bank Pekao 1. Ligi powrócili koszykarze Weegree AZS-u Politechnika Opolska. 7 stycznia zmierzyli się oni na wyjeździe z AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice. Zanim to nastąpiło organizator rozgrywek wybrał zawodnika miesiąca grudnia, którym został Jakub Kobel.

Rozgrywający Weegree AZS PO tuż przed tym meczem otrzymał wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch. Wyróżnienie było zwieńczeniem doskonałej postawy całego zespołu w ostatnim miesiącu roku. Załoga Roberta Skibniewskiego wygrała bowiem wszystkie z pięciu meczów, a 25 latek stał jej kluczową postacią.

” 25-letni rozgrywający, dla którego jest to już trzeci sezon w Weegree AZS Politechnice Opolskiej, był kluczową postacią swojej drużyny. Średnio w grudniu notował 18,8 punktu na mecz, 9,6 asysty, 2,4 przechwytu oraz 4,4 zbiórki. O tym, jak duże problemy sprawiał obrońcom Jakub Kobel świadczy statystyka wymuszonych fauli – 8,2″ – wymienia serwis PLK.

Po raz ostatni koszykarz Weegree AZS-u identyczny tytuł wywalczył prawie dwa lata temu. W 2022 roku graczem stycznia został Adam Kaczmarzyk. Trzeba przypomnieć, że Kobel to także wielokrotny reprezentant Polski drużyn młodzieżowych U-16, U-18 i U-20, w których występował w latach 2014-2018.

Zawodnik tempa nie zwalnia. On oraz Jakub Jodłowski byli najskuteczniejszymi w zespole opolskich akademików, którzy w Katowicach stoczyli bardzo zacięty bój. Przez trzy kwarty trwała obustronna wymiana ciosów i kończyły się one stykowym wynikami.

Specjalnością zakładu Weegree AZS jest ostatnio końcowa “ćwiartka”. Przed jej rozpoczęciem gospodarze prowadzili 63:59, a w trzeciej minucie już 68:59. Po rzucie za trzy Tomasza Krzymińskiego zrobiło się nawet 77:68. Ale to właśnie wtedy nastąpił najlepszy okres gry w wykonaniu przyjezdnych.

Stan zawodów zrównał dwie i pół 2 minuty przed końcem widowiska Michał Lis. Po rzutach wolnych Kobla, 20 sekund przed finałową syreną, Opole znalazło się z przodu 83:81. Jego kolejne dwa osobiste przypieczętowało wygraną. W tabeli zaplecza elity reprezentanci Politechniki Opolskiej są już na trzecim szczeblu podium.

AZS AWF Mickiewicz Romus – Weegree AZS Politechnika Opolska 82:85 (25:22, 18:19, 20:18, 19:26)