W starciu trzecioligowców lepszy beniaminek

Dokładnie na dwa tygodnie przed inauguracją nowych rozgrywek w 3 lidze, swoją aktualną formę sprawdziło dwóch opolskich trzecioligowców. Stal Brzeg to już stary wyjadacz grupy III, Polonia Nysa powraca na ten poziom po roku przerwy.

Wszystkie gole sobotniego sparingu padły w pierwszej połowie. Było ich cztery, z czego trzy należały do beniaminka. Nieudany występ i przegrana w słabym stylu – klubowy serwis gospodarzy wziął wszystko na klatę, ale też trochę usprawiedliwiał swych piłkarzy.  – Wyjściowy skład Stali raczej daleki był od optymalnego – pisał w relacji z meczu.

Warto dodać, że w tak zwanym międzyczasie, z Brzegu do Kluczborka wypożyczony został wychowanek klubu, 21-letni napastnik Mateusz Dychus. Dziwny to ruch, zważywszy na to, że to wychowanek klubu, w którym przez 10 lat przeszedł wszystkie szczeble szkolenia. No i ten eksport do ligowego rywala zza miedzy… Faktem jest, że Dychus w ostatnim sezonie strzelił tylko trzy gole, ale zagrał tylko jeden pełny mecz. Czy w MKS-ie poprawi te statystyki? Oto jest pytanie.

Wracając do sobotniego “kontrolniaka”, to bramkę przy stanie 0:2 zdobył dla “Stalowców” Maciej Matusik. Nysanie, którzy punktowali rywala, to Dawid Rogoziński i dwaj tak zwani “zawodnicy testowani”. Być może był wśród nich Dariusz Szczerbal. Pomocnik, który swoją kartę gracza miał w kieszeni, a który posmakował już występów w eWinner 2 lidze, jest pierwszym letnim nabytkiem Polonii. Jak poinformował klub – nie ostatnim.