Weegree AZS zwycięski w Tychach. Szykuje się atak na podium tabeli

Koszykarze Weegree AZS-u Politechnika Opolska wygrali czwarty w tym sezonie mecz na wyjeździe, a szósty z rzędu. GKS Tychy zawsze był trudnym rywalem, więc komplet punktów cieszy tym bardziej.

O końcowym sukcesie na Śląsku zdecydowały druga i czwarta kwarta. Podopieczni Roberta Skibniewskiego w mecz weszli bardzo dobrze. W 3 minucie celny wsad Michała Jodłowskiego dał prowadzenie 7:0. Z biegiem czasu zdobycze jednak topniały i to miejscowi zamknęli otwierającą partię z minimalną przewagą.

Wyrównane zawody toczyły się jeszcze na początku kwarty drugiej, ale od stanu po 20 goście zaczęli budować przewagę. Kamil Białachowski zamknął z wyskoku tę odsłonę i w połowie zawodów Opole wiodło sześć “oczek” przewagi – 42:36.

Trzecie rozdanie przypominało zabawę z części pierwszej. Nasi cały czas trzymali dystans, lecz zryw miejscowych w jego końcówce, po jedynym tego wieczora trafieniu Maksymiliana Dudy, zbliżyło ich na odległość dwóch zaledwie punktów.

W czwartej ćwiartce obie ekipy poszły na całość. Zasoby udało się szybko odbudować. Po rzucie za trzy najskuteczniejszego w naszych szeregach Michał Lisa, Weegree AZS znalazł się z przodu 65:59. Tego nie można było wypuścić z rąk. Po dwóch celnych wolnych Dominika Rutkowskiego, na niespełna 40 sekund przed finiszem spotkania, świeciło się już 85:77, a chwilę po tym całość zamknął Lis.

Pisaliśmy już o tym, że w tabeli PKO 1. Ligi panuje niesamowity ścisk, a to kolejny powód do zadowolenia. Tyszanie mino przegranej tracą do opolan zaledwie dwa punkty, więc tyle, co nic. W najbliższej – 16 kolejce – nasi akademicy zmierzą się na własnym terenie z Miastem Szkła Krosno. Jeśli zwyciężą, strącą przeciwnika z 3 miejsca podium.

GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska 79:88 (16:15, 20:27, 21:17, 22:29)