Wygrana z dreszczykiem. ASG Stanley Futsal pokonał Górnika Polkowice

ASG Stanley Futsal Team Brzeg odniósł w niedzielę swoje trzecie zwycięstwo w 1 lidze. Na budzącą grozę wygraną z Górnikiem Polkowice zapracowało aż sześciu zawodników. Grozę, ponieważ rywal uparcie rezultat gonił, ale wszystko skończyło się na szczęście w glorii i chwale.

Ekipa Artura Adasika już do przerwy pewnie prowadziła i wydawało się, że nic jej w zasadzie nie grozi. Tym bardziej, że przy stanie 1:1, w kwadrans zamontowała przyjezdnym aż 4 gole. Po zmianie stron polkowiczanie nie odpuścili i zaczęli straty odrabiać.

Do dubletu z pierwszej połowy Adriana Niedźwieckiego dołączył Dawid Biały i pościg miał się w najlepsze. Nawet trafienie na 6:3 Damian Makowskiego “Górników” nie powstrzymało, choć był to ostatni strzelecki cios im przez gospodarzy zdany.

Zielono-czarni szli za ciosem. W 28 minucie czwartą bramkę sporządził im Sebastian Wojciechowski, a 5 minut przed końcem spektaklu, kontakt złapał Marcel Wolan. Rozpoczął wyścig z czasem. Brzeska twierdza jednak wytrzymała, mimo momentami sporego oblężenia.

ASG Stanley Futsal Team Brzeg – Górnik Polkowice 6:5 (5:2)

Bramki: Janusz Gancarczyk, Jakub Rabanda, Rafał Ożóg, Patryk Dykus, Marcin Zajączkowski, Damian Makowski – Adrian Niedźwiedzki (dwie), Dawid Biały, Sebastian Wojciechowski, Marcel Wolan