ZAKSA już w półfinale

Stało się to, co miało się stać. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle tym razem trafiła na bardzo zmotywowany GKS Katowice, ale zamierzony cel w postaci awansu do półfinału mistrzostw Polski został bez większych problemów osiągnięty.

Z wydarzeń w Spodku na uwagę zasługuje pierwszy set oraz kawałeczek trzeciego. W odsłonie nr 1 goście trzy razy bronili setbola i zostali zmuszeni do przepychania się na przewagi. Postawa katowiczan była naprawdę godna uwagi, gdyż to oni lepiej znieśli tę wymianę i zwyciężyli 29:27.

Wspomniany set trzeci był bardzo wyrównany i do stanu po 19 trudno wskazać było zwycięzcę. Mistrzowie Europy mają jednak to coś, że potrafią uciec w oczach. Wygrana 25:20 to tylko potwierdzenie tych słów.

Dwa rozdania, które pominęliśmy wymagają tylko statystycznego odnotowania, ponieważ kędzierzynianie gładko rozpylili je do 19 i cały mecz 3:1. W półfinale rozgrywek czeka już Aluron CMC Warta Zawiercie.