ZAKSA przegrała na inaugurację finału PlusLigi

O starcie rundy finałowej PlusLigi w siatkówce, zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. We własnej hali, nawet z powracającym do składu Pawłem Zatorskim, eksportowa ekipa Opolszczyzny nie dała rady Jastrzębskiemu Węglowi.

Porażka 1:3 (25:16, 23:25, 19:25, 21:25) oczywiście niczego nie przekreśla i obrona tytułu Mistrza Polski z 2019 roku (w 2020 roku rozgrywki w skutek pandemii przerwano) jest możliwa. Należy jednak poprawić praktycznie każdy element poczynań na parkiecie. Kędzierzynianie w ostatnią środę “byli sobą” tylko w pierwszym secie, a później tak naprawdę ani razu porządnie “nie zaskoczyli”. Szwankowało przyjęcie, goście z kolei dobrze grali blokiem i byli do bólu konsekwentni.

Rewanż z Jastrzębskim już 18 kwietnia, zaś 1 maja “Zaksiarze” pojadą do Włoch, na starcie z Itas Trentino. Hotowym spotkaniu finałowym CEV Ligi Mistrzów.